FÖRVARINGSLÅDOR, två stycken, trä. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.

Lådor för förvaring samt brädor. Med handtag, längd 43,5 cm, bredd 17,5, total höjd 90 cm.

Omfattande skador.

Utropspris
4 000 SEK