Design
961096

HANS HEDBERG, skålfat, starkeldsfajans, Biot, Frankrike, signerad.

Glaserad. Längd 35 cm. Höjd 12,5 cm.

Slitage med viss krackelyr och mindre tillverkningsdefekt. Nagg. Tillverkningsdefekt. Krackelyr.

Utropspris
2 000 SEK