CATTI ÅSÉLIUS LIDBECK, SERVISDELAR, 13 st, glas, "Mitt i prick", Gullaskruf, 1960-tal.
6 snapsglas.
Vas, höjd 13 cm.
Vas, höjd 20 cm.
Lockknopp. klotformad, diameter 10 cm.
Brevvikt, diameter 8 cm.
Skål, klarglas, diameter 28 cm, höjd 20 cm.
Skål, blå, diameter 22 cm, höjd 15 cm.
Skål, blå, diameter 9 cm, höjd 6 cm. Formgivna 1967. Vissa delar etikettmärka.
Smärre slitage. Något färgbortfall i botten. Den stora skålen i klarglas med kantnagg.