ASSIETTER 6 st, Flora Danica porslin Royal Copenhagen sent 1900-tal
"Botrychium ternatum Sw Beurpoaenum",
"Stellaria brigynum Vill",
"Viola palustris L",
"Eranthis hiemalis Salisb",
"Sedum annuum L",
"Melampyrum nemorasum L",
modellnr 3551, diameter 17 cm.
Obetydligt ytslitage. En kantnagg