ANNA KLEBERG, "Ford Shelby 500 GT Cobra -67"
Signerad Anna Kleberg och daterad 1999 a tergo, numrerad 2/4. C-print monterad och laminerad på aluminium 50 x 62 cm.
Nedre högra hörnet har släppt från aluminiumskivan.
Repor och slitage.
Galleri Andréhn-Shiptjenko, Stockholm.