Slipad, blästrad samt förgylld dekor. Kvadratisk fot. Fem rödvinsglas, nio vitvinsglas, tolv sherryglas samt tolv selterglas. Höjd 9 - 16 cm.
Ca 2 delar med nagg. Bruksslitage.