CHOKLADKANNA

Dekorerad med den skotska klanen Robertsons vapen, Kina Qianlong (1736-95). Ca 1740-tal.

Dekorerad med den skotska klanen Robertsons vapen och valspråk "Virtutis Gloria Merces". Höjd 20 cm.

Konditionsrapport

Lagad. Lagningar. Lagat handtag. Saknar sitt lock. Lagad pip.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V14

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Lundberg

Johan Lundberg

+46–708–17 21 08
johan.lundberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    2 dagar 14 timmar

    Utropspris: 3 000 SEK

    500
    52 EUR
    61 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 550 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (3 bud)
    317 okt 23:45500SEK
    213 okt 11:30350SEK
    113 okt 09:30300SEK