MOCKAKOPP PÅ FAT, porslin, Gardner, Ryssland 1800-talets slut.

Målad, polykrom dekor och förgyllnin mot vit fond. Koppens höjd 5 cm, fatets diameter ca 10,5 cm.

Smärre slitage i fatets mitt.

Utropspris
200 EUR