I famille rosefärger, består av:
En skål, med motiv av fjärilar och blommor, diameter 16,5 cm.
En urna, motiv av djur, höjd 9 cm.
En bojan med lock, med motiv av växtligheter och fjärilar, höjd 12 cm.
Slitage, lock med naggar.