TAPIO WIRKKALA

VAS, glas, "Kalvolan kanto", signerad Tapio Wirkkala Iittala, formgiven 1948.

Klart glas. Höjd 20 cm.

Konditionsrapport

Repor och ett obetydligt kantnagg i botten.

Placering
Stora Robertsgatan 4

Kontakta ansvarig katalogiserare

Nan Jarjis

Nan Jarjis

nan.jarjis@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 300 EUR

    Slutpris

    150
    EUR
    1 497 SEK
    176 USD

    Budhistorik (4 bud)
    3 2 dec 15:12150EUR
    Acceptpris på 150 EUR uppnåddes
    3 2 dec 15:12120EUR
    2 1 dec 15:4665EUR