ANDERS SUNNA

Halvhornskniv, samearbete, 1900-tal.

Knivslidan signerad PS. Längd 23 cm. Grepp av björk och renhorn. Knivslida av renhorn och läder. Upphängningsanordning av tvinnat läder.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Fredrik Anthony

Fredrik Anthony

+46-761 262154
fredrik.anthony@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 700
    281 EUR
    332 USD

    Budhistorik (14 bud)
    6 8 okt 12:172700SEK
    5A 6 okt 14:582500SEK
    4 6 okt 14:582500SEK
    Acceptpris på 1 250 SEK uppnåddes