Design
965172

HERMAN KÄHLER, vaser, 2 st, keramik, en signerad "HAK", Danmark, 1910-/20-tal.

Olika former och dekorer. En signerad HK DANMARK och en signerad 503. Höjd ca 17 respektive 27 cm.

Den större vasen med mynningsnagg och fotnagg. Den mindre med obetydliga glasyrnagg nedtill.

Utropspris
1 500 SEK