DAVID BLOMBERG, troligen, matbord, Kuba, Nordiska Kompaniet, 1910-tal
Rund form, lös skiva, fanerat samt delvis massiv mahogny. Brickmärkt AB NORDISKA KOMPANIET 6171-110311. Diameter ca 127, höjd ca 73 cm.
Slitage. Repor. Märken.