LJUSSTAKE/LJUSLYKTA, Hans-Agne Jakobsson, Markaryd, 1900-talets andra hälft.

Mässing och klarglas. Märkt med etikett. Höjd 26 cm.

Sedvanligt ytslitage. Flertalet nagg, ej synliga när delarna är monterade.

Utropspris
1 500 SEK