EVA JANEKE BJÖRK, för Bo Fajans, prakturna med lock, Bo fajans 1900-talets mitt.

Dekor av fiskar, alger etc i blått mot ljus fond, krackelerad yta, lock med delfin, signerad, höjd 48 cm.

Obetydligt slitage. Ytsmuts

Utropspris
3 000 SEK