GLASSERVIS, 72 delar, "Odelberg Junior", Kosta
Etsad och delvis förgylld dekor av rutor och blommor.
12 st gröna vitvinglas, 19,5 cm
12 st vinglas, 14 cm
12 st starkvinglas, 9 cm
12 st rödvinglas, 12,5 cm
12 selterglas, 7 cm
12 st sherryglas, 9,5 cm
Smärre bruksslitage.