OTTO SCHULZ, BOET, möjligen. Sidobord, 1910/20-tal.
Konturerad skiva och fot klädda med läder fäst med pärlspik. Pelarben av ek med skuren dekor av pärlstav. 50 x 50, höjd 60 cm.
Slitage. Fläckar. Repor. ytskador på skivan.