Carl Dangel

(Sverige)
Carl Dangel
(Sverige)

MATTA, rölakan, ca 304,5 x 150 cm, signerad CD (Carl Dangel).

Brunblåmelerat randmönster med stora polykroma stiliserade blommor och geometriska figurer. Smal ljust gråmelerad bård.

Något slitage och smutsig, fläckar. Kantbandade kortsidor.

Utropspris
10 000 SEK