GOLVLAMPA

Sannolikt Greta Magnusson Grossman för Bergboms, 1950-tal.

Blålackerad. På tre ben. Senare metallfäste och skärm. Justerbar höjd ca 125 cm.

Konditionsrapport

Sannolikt omarbetad. Slitage. Färgbortfall. Ej funktionstestad.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - H3

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

+46-761 262157
emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    11 500
    1 194 EUR
    1 409 USD

    Budhistorik (37 bud)
    4A12 okt 16:3711500SEK
    612 okt 16:3711000SEK
    412 okt 16:3710500SEK
    Acceptpris på 4 800 SEK uppnåddes