MEDALJER, 2 st, silver, Kauko Kalervo Räsänen för Sporrong AB, Solna, 1972 och 1977.
Tvådelad medalj med reliefdekor av människor. En del med text United Nations conference on the Human Environment 5.-16.6.1972. Andra delen: Only one earth, En enda värld samt signerad Kauko Räsänen 1972. Diameter 5 cm. Stämplad Sporr, 1972, 999S. Numrerad 86/1500. Vikt 293 g. Tvådelad medalj Carl-Gustaf Mannerheim 1847-1951, sterling silver. Signerad Kauko Räsänen 1976 Stämplad SPORR, 1977. Numrerad 23/1000. Vikt 357 g. Etuier i bl.a. trä medföljer.
Obetydligt ytslitage.