OMEGA, "RAF", "British Ministry of Defence", armbandsur, 37 mm,

stål, manuell, plexiglas, natoband, ca 1953.

Referensnr CK 2777-1, Caliber 283, Serie nr. 13056223, Boett nr. 2777-1 SC,

Militärgravering (6645 101000 / 6B/542 / 5954/53),

Bruksskick. Delvis renoverad urtavla. Skadat glas.

Proveniens

Levererades endast till England.

Utropspris
22 000 SEK