KARTA, "Utdrag af geographiske chartan öfver gräntse skilnaden emellan Södermanland och Wästmanland". Daterad Sept 1745

Beskrivningen undertecknad av Jacob Faggot. Bildmått ca 42 x 83 cm.

Skador och lagningar, ej examinerad ur ram. Senare ram.

Utropspris
2 000 SEK