BORDSUPPSATS, silver och glas, C G Hallberg, Stockholm 1895. Silver vikt ca 600 g.

Bas på fyradelad fot. Dekor av bladverk. Glasfat med slipad dekor. Höjd 28. Diameter 29 cm.

Instabil fot. Fläckar. Glasfat med några mindre nagg och repor.

Utropspris
4 000 SEK