JOSEF FRANK, soffbord, modell 2125, Firma Svenskt Tenn
Rektangular skiva av kalksten med rundade hörn. Benställning av mahogny. Längd 119,5, bredd 54,5, höjd 49 cm.
Slitage. Repor. Nagg på skivan.