LISA JOHANSSON-PAPE, taklmapa, modell 1116, Stockmann Orno, 1900-talets mitt.
Tre ljuspunkter. Bärnstensfärgad kupa samt mässingsdekoration. Bär tillverkarens stämpel. Diameter 40 cm. Höjd 18 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.