Gräddkanna, tre uppläggningsfat, två kaffekoppar med fat, sju mattallrikar (diameter 24,5 cm), sex djupa tallrikar (diameter 21 cm) samt elva assietter.
Bruksslitage. En kaffekopp och fat ej ursprungligen tillhörande. Samtliga mattallrikar, djupa tallrikar samt assietter andrasortering. Två delar med kantnagg.