ASK, silver, Miyamoto, Meiji Restoration (1868-1912), signerad.

I form av solfjädrar. Gulddekor på locket samt graverad dekor. Vikt ca 93 g. Längd 8,7 cm.

Slitage. Mindre buckla i botten.

Utropspris
1 500 SEK