COLLIER och ARMBAND med fasettslipade rökkvarts, förgyllt silver.
Collier, doserat, mått av rökkvartser ca 11.3 x 8.5 mm till 18.5 x 14.3 mm. Längd ca 45.5 cm. Armband, doserat, mått av rökkvartser ca 12.8 x 9.6 mm till 17.3 x 12.9 mm. Längd ca 17 cm. Totalvikt ca 94 g.
Ställvis förlust av förgyllning. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.