STIG LINDBERG

6 tallrikar, porslin, "TV-musik", "TV-sång", TV-teater, "TV-idrott" för Luma, Gustavsberg, omkring 1960.

Olika dekorer med ansikten, delvis handmålade. Stämpelmärkta. Ca 25x19,5 cm

Konditionsrapport

Smärre slitage och enstaka repor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V23

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christopher Stålhandske

Christopher Stålhandske

+46-708 191258
christopher.stalhandske@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    5 250
    545 EUR
    643 USD

    Budhistorik (5 bud)
    317 okt 20:355250SEK
    2A17 okt 20:355050SEK
    317 okt 20:355000SEK
    Acceptpris på 4 800 SEK uppnåddes