Litograferad plåt. I form av lastbil med skylt "Gefle" och "Ystad-Haparanda". Invändig text i locket " Köp Köp Engwall Hellberg ABs rostade kaffe i paket". Längd 34 cm, höjd 18 cm.
Repor. Slitage. Färgbortfall. Motorhuven lös. Anlupen. Mindre bucklor.