DESSERTBESTICK, 53 st, silver, möjligen Thorvald Marthinsen, Norge, 1900-talets andra hälft. Vikt 767 g.

21 tårtgafflar. Längd 14 cm.
Nio dessertskedar. Längd 14,5 cm.
Elva kaffeskedar. Längd 11,5 cm.
Tolv moccaskedar. Längd 10 cm.

Slitage. Ett skaft något buckligt.

Utropspris
3 000 SEK