Två med dekor i järnrött, motiv av blommor, diameter 6,8 cm (en med omfattande skador, den andra med nagg).
En med dekor av baijixiang, undersida med Xianfengs märke, diameter 5,3 cm.
Ett fat med dekor av blommor, diameter 8 cm.
En kopp med omfattande skador. En kopp med smärre nagg.