CHRISTER SJÖBLOM, 3 st tekoppar samt kanna, saltglaserat stengods, signerad

Kanna med handtag i bambu. Tekannans höjd 24 cm inkl hantag. Kopparnas höjd 8,5 cm.

Krackelyr, troligen utrsprungliga. Bränningsspricka. Smärre nagg.

Utropspris
1 500 SEK