ANTONIO CITTERIO, sittpuff, "Groundpiece", Flexform, Italien, 2000-tal.
Avtagbar tygklädsel. Ben av valnöt. Etikettmärkt. 90 x 90, höjd 30 cm.
Smärre slitage. Smuts. Märken på benen.
Modellen formgiven 2001.