WILHO SJÖSTRÖM

Olja på duk, signerad och daterad 1916.

Vy från Borgå. 44 x 53 cm.

Konditionsrapport

Målning lös ur ram. Ställvis märkbart färgbortfall och märkbar krackelyr. Slitage.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anja Lehtovuori

Anja Lehtovuori

anja.lehtovuori@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 200 EUR

    Slutpris

    600
    EUR
    5 989 SEK
    704 USD

    Budhistorik (5 bud)
    429 nov 17:20600EUR
    Acceptpris på 600 EUR uppnåddes
    429 nov 17:14500EUR
    328 nov 02:16350EUR