Alm. Nefällbara klaffar. Central stenskiva. Märkt med etikett. Längd 123,5, bredd 123,5, höjd 74 cm. Mått när klaffarna är nedfällda; längd 198, bredd 198, höjd 72 cm.
Brukslitage. Fläckar. Repor.