Fanerade med teak. Skåpsdörrar med releifdekor. Ett skåp med överdel med ett par skåpsdörrar samt underdel med två lådor samt ett par skåpsdörrar. Två skåp med överdel med hyllplan samt underdel med två lådor samt ett par skåpsdörrar. Bredd 100, djup 47, höjd 187 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Repor. Brännmärken. Fläckar. Mindre fanerskador.