6 knivar längd 25,5 vikt 500.
6 gafflar längd 20,5 vikt 416.
12 fiskknivar längd 22, vikt 558.
12 fiskgafflar längd 18 vikt 524.
11 gafflar längd 19 vikt 501.
5 knivar längd 21,5 vikt 277.
6 gafflar längd 14 vikt 140.
6 knivar längd 17 vikt 174.
6 skedar längd 21 vikt 426.
Längd i cm (ca), vikt i gram (ca). Knivarna med fyllda skaft och stålblad inkluderade i vikten. De kortaste knivarna (längd 17) med blad av silver.
Smärre slitage. Smärre bucklor på handtagen (knivarna). Smärre repor.