FOLKE OHLSSON, soffa samt fåtölj, "USA 75", Dux.
Stomme av valnöt. Lösa plymåer i ryg och sits. Sitthöjd ca 42 cm. Soffans längd 185 cm.
Slitage. Smärre fläckar. Repor. Soffan renoverad samt kompletterad med senare sits.