KAFFESERVIS, porslin, 28 delar, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark.
12 kaffekoppar med fat nr 756 + 750.
12 assietter nr 575.
Sockerskål med lock, nr 605
gräddkanna, nr 522
kaffekanna med lock, nr 519
Fat modell 666, diameter ca 29 cm.
Smärre slitage. Enstaka nagg.