LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA, modell 61-339, Orno, 1960-tal. Totalhöjd ca 63 cm.
Mässing och opalglas. Diameter ca 50 cm.
Smärre repor. Anlöpningar. Takkupan med skador. Ej funktionstestad.