Axelsson för G. Dahlgren & Co, Malmö 1956. Michelsen Aktiebolag A Stockholm 1953. Janson Guldvaru Ab Victor Lindesberg 1960. Tore Eldh, Ceson Guldvaru Ab 1957. Stigbert för Heribert Engelbert AB, Stockholm 1949. Fridström R, Stockholm 1953. Tötterman Acke R, Gävle 1954. Längd 25 -75 mm. Totalvikt 93 gram.
Slitage. Anlupen. Repor.