NILS STRINNING, bokhylla, "BFB-Hyllan", Stockholm, 1900-talets mitt.

Genombruten stomme av lackerad metall. Skivor fanerade med mahogny. Sex hyllplan. Märkt med etikett. Bredd 82, djup 30, höjd ca 215 cm.

Slitage. Repor.

Utropspris
3 000 SEK