ALVAR CAWÉN, olja på duk, osignerad, med a tergo intyg av Ragni Cawén.
Speldosan. 73x60 cm.
Slitage. Krackelyr. Veck.
Galerie Hörhammer 1938, Ateneum 1978, Amos Anderson 1986