Alvar Cawén

(Finland, 1886-1935)
Alvar Cawén
(Finland, 1886-1935)

ALVAR CAWÉN, olja på duk, osignerad, med a tergo intyg av Ragni Cawén.

Speldosan. 73x60 cm.

Slitage. Krackelyr. Veck.

Galerie Hörhammer 1938, Ateneum 1978, Amos Anderson 1986

Utropspris
4 000 EUR