Sju mattallrikar (1/571), sju förrättstallrikar (1/572), åtta assietter (1/573), två plus nio mindre assietter (1/575 samt 1/574), två sopptallrikar (1/566), fyra bärtallrikar (1/569), fyra tekoppar med fat (1/703), sex kaffekoppar med fat (1/719), två kaffekoppar med fat (1/528), lockterrin, två serveringsfat, skålfat på fot, ett par ljusstakar, såsskål, salt- och pepparströare, äggkopp, askfat, gräddkanna, sockerskål.
Bruksskick. En mindre assiett med spricka och nagg, ett underfat till kaffekopp med nagg undertill.