SAMLING BÖCKER, 4 st, Bland annat "Samling af de till efterlefnad gällande bref... Johan Fredrik Stichaeus 1821

I delen "Samling af de till efterlefnad gällande bref, förklaringar och föreskrifter... i justitie-, œconomie- och politieärender för 1809–20" av Johan Fredrik Stichaeus 1821.
Korrt anwisning till Läns Kammar-werket i alphabetisk ordning. av Magnus Selling 1802.
Samling, hwaruti äro under allmänna lagens balkar, capitel och pragrapher uptagne sådane til efter lefnad nu gällande författningar och stadgar, hwilka antingen ändra eller förklara sjelfwa lagen i åtskillige rum, eller ock angå ämnen, som äga med dem et närmare sammanhang; författad och utgifwen på kongl maj:ts nådiga befallning, år 1807. + Register öfwer den, på kongl. maj:ts nådiga befallning utgifne samling af författningar och stadgar, som ändra eller förklara lagen i åtskillige rum. Sthlm, J. P. Lindh, 1807.
SAMLING AF KONGL. MAJ:TS BREF OCH FÖRKLARINGAR, hwilka til swar på inkomna förfrågningar om Lagens rätta förstånd, utfärdade blifwit ifrån från 1776 års början til marti månads slut 1792. Utgiven av Samuel af Ugglas. 1794.

Märken. Slitage. Fläckar.

Proveniens

Nordenswan.

Utropspris
2 000 SEK