HANS-AGNE JAKOBSSON, BORDSLAMPOR, ett par, Markaryd 1900-talets senare hälft.
Mässing, skärm med lameller. Höjd 67 cm.
Ej funktionstestade. Ställvis anlupna. Slitage.