KARIN BJÖRQUIST, servis 62 dlr Nobel porslin Rörstrand
Bestående av;
12 tallrikar, diameter 25,5 cm,
14 tallrikar, diameter 22,5 cm,
12 djupa, diameter 22 cm,
12 assietter, diameter 18 cm,
12 kaffekoppar med fat.
Bruksskick. Repor. Smärre slitage.