KARIN BJÖRQUIST, servis 64 dlr, Nobel porslin Rörstrand
Bestående av;
12 tallrikar, diameter 25,5 cm,
16 tallrikar, diameter 22 cm,
12 djupa, diameter 22 cm,
12 assietter, diameter 18 cm,
15 kaffekoppar med 12 fat.
Bruksskick. Smärre nagg. Smärre slitage.