KARIN BJÖRQUIST, servis, 43 dlr Nobel porslin Rörstrand
Bestående av;
3 kuverttallrikar, diameter 31,5 cm,
11 tallrikar, diameter 25,5 cm,
14 tallrikar, diameter 22 cm,
8 djupa, diameter 22 cm,
7 assietter, diameter 18 cm.
Smärre slitage. Bruksskick. Repor.